یکی از راه های نشان دادن مهارت و مهارت عالی خود در زبان انگلیسی، قبولی در آیلتس است. بسیاری از دانشجویان پذیرش خود را به دلیل رعایت نکردن این شرط از دست داده اند. با این حال، شما نیازی به نگرانی ندارید، زیرا دانشگاه های بسیاری در بریتانیا بدون آزمون آیلتس یا حتی آزمون پذیرش جایگزین وجود دارد. در این مقاله ما 15 دانشگاه بدون آیلتس در بریتانیا را معرفی کرده‌ایم که برخی از آنها را برای بررسی و توجه شما در زمانی که قصد دارید اقامت تحصیلی خود را در انگلستان انجام دهید یا ادامه دهید، ارائه کرده‌ایم.

آیلتس چیست؟

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) محبوب ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی در جهان برای آموزش عالی و مهاجرت جهانی است. آیلتس استانداردی را برای آزمون زبان انگلیسی امروز تعیین کرد. دولت های استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا از آیلتس برای رسیدگی به درخواست های مهاجرت استفاده می کنند.

آیلتس توسط برخی از کارشناسان برجسته ارزیابی زبان در جهان ایجاد شده است و طیف کاملی از مهارت های انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت در شغل جدید یا تحصیل در خارج از کشور را آزمایش می کند.

Listening

Reading

Writing

Speaking

نکاتی که باید هنگام جستجوی پذیرش در دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس بدانید یا بررسی کنید.

به عنوان یک قانون اساسی، همه دانشگاه های بریتانیا/انگلیس به آیلتس نیاز دارند. با این حال، بسیاری از دانشگاه‌های بریتانیا/انگلیس ممکن است مهارت انگلیسی شما را از طریق آزمون‌های استاندارد مانند آیلتس ارزیابی نکنند، اما به روش‌های مختلفی مانند:

شما همیشه باید بررسی کنید که آیا دانشگاه شما سطح انگلیسی شما را از طریق روش های مختلف تخمین می زند تا بتوانید از شرکت در آیلتس اجتناب کنید.

بررسی کنید که آیا در مدرسه‌ای تحصیل کرده‌اید که تمام دستورالعمل‌ها به زبان انگلیسی بوده است، هیئت پذیرش در بریتانیا ممکن است این را به عنوان مدرکی برای تسلط شما به زبان انگلیسی در نظر بگیرد.

شرایطی که ممکن است دانشگاه برای پذیرش شما از آیلتس صرف نظر کند:

آنها فقط می توانند نمره انگلیسی شما را در دبیرستان در نظر بگیرند.

زمانی که تحصیلات قبلی شما در مدرسه انگلیسی تدریس می شد. اگر دبیرستان خود را در این نوع موسسه گذرانده اید و نمرات شما عالی بود، ممکن است دانشگاه بریتانیا درخواست آیلتس ندهد.

با داشتن مصاحبه آنلاین می توان از آیلتس جلوگیری کرد. برخی از دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند که از طریق اسکایپ مصاحبه آنلاین داشته باشید تا بتوانند سطح مهارت انگلیسی شما را ارزیابی کنند.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس

اثبات بیش از 70٪ زبان انگلیسی در دبیرستان یا مدرک یک دوره کوتاه مدت انگلیسی

ثابت کنید که زبان انگلیسی به عنوان وسیله آموزش در مدرسه قبلب شماست

یک مصاحبه آنلاین که توسط دانشگاه انجام شده است

مدرک لیسانس زبان انگلیسی

قبل از شروع برنامه خود در انگلستان، یک دوره آموزشی انگلیسی پیش از جلسه ارائه شده توسط دانشگاه را دنبال کنید

آزمون های جایگزین انگلیسی برای دانشجویان بین المللی

پیرسون (PTE Academic)

آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک (PTE) یک آزمون پیشرو بر پایه کامپیوتر و مهارت زبان انگلیسی است که برای تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت استفاده می شود.

آزمون آکادمیک پیرسون PTE به طور گسترده در سراسر جهان پذیرفته شده است و توانایی انگلیسی شما را از طریق وظایف انگلیسی که سناریوهای زندگی واقعی را منعکس می کند، ارزیابی می کند. PTE با استفاده از هوش مصنوعی (AI) علامت گذاری می شود، استفاده از AI نتایج دقیق و عینی و همچنین سریع ترین نتیجه را ارائه می دهد - معمولاً در عرض 48 ساعت. برخی از دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس آزمون انگلیسی آکادمیک پیرسون PTE را می پذیرند.

Duolingo -DET

تعداد فزاینده ای از دانشگاه های بریتانیا، از جمله SOAS و دانشگاه ساسکس، اکنون آزمون Duolingo را می پذیرند. آزمون نیازی به رزرو از قبل ندارد، کافی است آن را در یک ساعت کامل کنید و سپس ارسال کنید. تست ها در عرض 48 ساعت تایید می شوند. دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس ممکن است این را به عنوان یک جایگزین بپذیرند.

تافل (IBT)

تافل یا آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی، یک نوع تسلط طولانی مدت در زبان انگلیسی است که قبلاً توسط بسیاری از دانشگاه های بریتانیا پذیرفته شده است. نمرات بالاتر عموماً در حدود نمره 95 و نمرات استاندارد حدود 88 است. پس از شرکت در آزمون به صورت آنلاین، برای دو سال اعتبار دارد. این آزمون در دانشگاه های انگلستان بدون آیلتس بسیار مورد قبول است.

شرایط عمومی پذیرش برای دانشگاه های انگلستان

اساساً، شرایط ورود و فرآیند پذیرش برای همه دانشگاه‌ها و کالج‌ها در بریتانیا توسط سرویس پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها در بریتانیا -UCAS- Https://www.ucas.com تنظیم می‌شود.

به عنوان یک قانون اساسی، همه دانشگاه‌های بریتانیا/انگلیس به آیلتس نیاز دارند و مراحل پذیرش را طبق استاندارد UCAS دنبال می‌کنند. اما دانشگاه های زیر، آزمون صلاحیت جایگزین زبان انگلیسی را می پذیرند.

دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی می توانند در انگلستان بدون آیلتس تحصیل کنند

S/N

UNIVERSITY

WEBSITE

1

SHEFFIELD HALLAM UNIVERSITY

https://www.shu.ac.uk/

2

UNIVERSITY OF WARWICK

https://www.warwick.ac.uk/

3

UNIVERSITY OF BASEL

https://www.unibas.ch/de

4

BIRMINGHAM CITY UNIVERSITY

https://www.bcu.ac.uk/

5

UNIVERSIY OF BRISTOL

https://www.bristol.ac.uk/

6

LONDON SOUTHBANK UNIVERSITY

https://www.lsbu.ac.uk/

7

NORTHUMBRIA UNIVERSITY

northumbria.ac.uk/

8

ROBERT GORDON UNIVERSITY

https://www.rgu.ac.uk/

9

UNIVERSITY OF BOLTON

https://www.bolton.ac.uk/

10

UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE

https://www.uclan.ac.uk/

11

ASTON UNIVERSITY, BIRMINGHAM

https://www.aston.ac.uk/

12

UNIVERSITY OF GENEVA

https://www.unige.ch/

13

RIGA TECHNICAL UNIVERSITY

https://www.rtu.lv/en/

14

SWANSEA UNIVERSITY

swansea.ac.uk/

15

UNIVERSITY OF NORTHAMPTON

northampton.ac.uk/