استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست.  پایتخت استرالیا شهر کنبراست. کنبرا شهری است که مجلس کشور در آنجا قرار دارد. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا و ۴٫۶ برابر ایران است. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور  است. امروزه استرالیا عضو کشورهای سازمان ملل متحد، گروه ۲۰، اتحادیه کشورهای مشترک المنافع و آنزوس است و سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می‌شود. استرالیا کشوری ثروتمند است و درآمد خود را از راه‌های مختلف مانند نفت و گاز، معادن، صنایع تولیدی و ساخت و ساز، کشاورزی، توریسم، تحصیل  و آموزش به دست می آورد. در سال ۲۰۱۳ استرالیا به لحاظ ثروت عمومی در دسترس مردم، در رتبه دوم بعد از سویس قرار گرفت. در آماری که در همین سال گرفته شد نرخ بیکاری تنها ۵. ۸٪ گزارش داده شد.
در استرالیا مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و نام نویسی کودکان در مدارس نزدیک به محل سکونتشان صورت می گیرد. با این حال سیستم آموزشی در هر ایالت قوانین خاص خود را دارد. استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی است. هر ایالت تعداد زیادی دانشگاه و مرکز آموزشی دارد و دانشگاه‌های برتر استرالیا در هر ایالت وجود دارند. این دانشگاه‌ها از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند، ۳۳ دانشگاه استرالیا در رده بندی QS وارد می شود و تعداد ۳۱ دانشگاه در رده بندی تایمز.  برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. تقریبا تمام مراکز آموزشی استرالیا پذیرای دانشجویان خارجی اند. تحصیل در استرالیا مستلزم پرداخت شهریه است.  آب و هوای استرالیا به دلیل وسعت زیاد قاره در هر نقطه متفاوت است و بسیار متاثر از جریانات اقیانوسی است. در کل در قسمت‌های شمالی قاره بیشتر شاهد فصل‌های بارانی و خشک هستیم طوری که آب و هوا کاملا گرمسیری است. در جنوب غرب آب و هوا مدیترانه ای و در جنوب شرق آب و هوا اقیانوسی و نیز نیمه گرمسیری است. بیشتر سرزمین‌های آن چهار فصل را تجربه می‌کنند.  فصل‌ها در استرالیا خلاف نیمکره شمالی زمین هستند. دسامبر تا فوریه تابستان، مارچ تا می پاییز، جون تا آگوست زمستان و سپتامبر تا نوامبر بهار است.  صنعت توریسم در استرالیا بسیار قوی است. دیدنی های استرالیا در میان بالاترین مناطق دیدنی جهان رده بندی می‌شوند. اینجا سرزمین عجایب و شگفتی‌هاست و به راستی نیز تعدادی از عجایب طبیعی دنیای امروزی در استرالیا واقع اند. برای اطلاع از دانشگاه هایی که موسسه مپتا سابقه اعزام دانشجو به آنها را دارد و همچنین ارزیابی احتمال پذیرش شما از دانشگاه های استرالیا فرم مصاحبه رایگان موسسه مپتا را پر کنید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و نقاط قوت و ضعف رزومه شما برای ادامه تحصیل در استرالیا را برای شما تحلیل خواهند نمود.

australia01

چرا تحصیل در استرالیا؟

استرالیا در میان کشورهای پذیرنده دانشجویان خارجی پس از امریکا و انگلستان در رتبه سوم قرار دارد. با این وجود، اولین مقصد توصیه شده ایلیاد بین الملل برای ادامه تحصیل در خارج از ایران استرالیا می باشد که در ادامه به بررسی دلایل آن می پردازیم.
·        ۸ دانشگاه استرالیایی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.
·        با بیش از ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی در ۱۱۰۰ مؤسسه آموزشی، استرالیا بالاتر از کشورهایی مانند آلمان، هلند، و ژاپن قرار می گیرد.
·        در رده بندی نظام های آموزش عالی ملی دانشگاه های جهاندر سال ۲۰۱۳، استرالیا جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است.
·        در میان ۳۰ شهر برتر دانشجویی در دنیا، استرالیا ۵ شهر را به خود اختصاص داده است. ملبورن شش سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی معرفی شده است. شهرهای مختلف استرالیا در سراسر این کشور نیز دارای رتبه بالایی می باشند.
·        اختصاص بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بودجه برای بورسیه تحصیلی توسط دولت استرالیا، فرصت تجربه متفاوتی از آموزش عالی را (در صورت داشتن شرایط بورسیه) برای شما به ارمغان می آورد. برای ارزیابی شرایط خود جهت دریافت بورسیه تحصیلی فرم ارزیابی بورسیه را کامل نمایید.
·        بیش از ۲/۵ میلیون نفر از دانش آموختگان بین المللی دانشگاه های استرالیا در سراسر جهان مشغول به کار می باشند.
·        استرالیا ۱۵ برنده جایزه نوبل را به دنیا معرفی نموده و سالانه بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان به اکتشافات و اختراعات استرالیایی ها تکیه می کنند.
·        از دست آوردهای جهانی استرالیا می توان به اختراع «جعبه سیاه» که اکنون در هر هواپیمایی وجود دارد و نیز ابداع «شبکه های بی سیم Wi-Fi» اشاره نمود.
·        بیش از ۲۰ سال است که استرالیا با تضمین کیفیت آموزشی خود در جهان به دانشجویان بین المللی این اطمینان را می دهد که از سطح بالای کیفی در آموزش بهره مند خواهند شد. این معیارها مشتمل بر قانون خدمات آموزشی دانشجویان و خدمات حفاظت از شهریه پرداختی می باشند.
·        همکاری و مشارکت، بخشی اساسی از موفقیت دانشجویان در استرالیا می باشد.
·        در بسیاری از موارد، دانشجویان بین المللی فرصت می یابند در صنایع مربوط به رشته تحصیلی خود به کارآموزی بپردازند.
·        ترکیب کارگروهی، یادگیری مشارکتی، و تمرکز بر صنایع باعث می شود تا دانشجویان بتوانند گامی محکم برای آینده تحصیلی و شغلی خود بردارند.
·        استرالیا، کشور پ‍ژوهش، سابقه ای طولانی و پر افتخار در پیشرفت ها و تحقیقات جهانی داشته که میلیون ها نفر از مواهب آن برخوردارند. استرالیا در ۵ سال آینده، براساس طرح پشتیبانی از شایستگی ها، ۲/۹ میلیارد دلار  بر تحقیقاتی سرمایه گذاری خواهد نمود که سبب ابداعات علمی و اقتصادی می گردند.
·        در ۵ سال آینده، استرالیا بیش از ۱۴۰ میلیون دلار  برای تأسیس فدراسیون همیاران علمی سرمایه گذاری خواهد نمود. فدراسیون همیاران علمی قرار است محققین ممتاز دنیا را به استرالیا جذب کرده و در هر سال تا سقف ۵ بورس تحقیقاتی به محققین برجسته غیر استرالیایی اعطاء نماید.
·        سازمان تحقیقات صنعتی و علمی کشورهای مشترک المنافع  که شهرت جهانی داشته و بزرگترین آژانس توسعه و تحقیق دولتی استرالیاست، یکی از بزرگ ترین مراکز تحقیقاتی دنیا با بیشترین موضوعات تحقیقی می باشد. این مؤسسه با سازمان های علمی ۸۰ کشور جهان در بیش از ۷۴۰ تحقیق علمی در زمینه های سلامت، تجارت، محصولات کشاوری، فناوری اطلاعات، ساخت و تولید، انرژی پایدار - سازگار با محیط زیست، معدن و مواد معدنی، فضا، محیط زیست و منابع طبیعی مشارکت می نماید.
·        دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در استرالیا از سرتاسر جهان، جایگاه این کشور را عالی ارزیابی می کنند. سیستم اموزشی استرالیا
برای اطلاع از مدارک لازم برای اقدام و همچنین ارزیابی احتمال پذیرش شما از دانشگاه های استرالیا فرم مصاحبه رایگان موسسه مپتا را پر کنید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و نقاط قوت و ضعف رزومه شما برای ادامه تحصیل در استرالیا را برای شما تحلیل خواهند نمود.

تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا

برخی از بهترین دانشگاه‌‌های دنیا در استرالیا واقع اند. دانشگاه‌‌های استرالیا در میان صد دانشگاه برتر دنیا رده بندی می شوند. تقریبا هر رشته تحصیلی که فکرش را بکنید در استرالیا پیدا می‌شود. رشته‌های محبوب برای دانشجویان خارجی رشته‌‌های مهندسی و پزشکی اند. الگوی تحصیلی در استرالیا از بریتانیا برداشته شده است.  دوره‌های کارشناسی در استرالیا در حالت عادی 3 ساله هستند. دانشجو می‌تواند با اضافه کردن یک سال دیگر برکارشناسی خود مدرک کارشناسی ۴ ساله که در استرالیا "Honors " نامیده می‌شود دریافت کند. لازم به ذکر است که در پاره‌ای از موارد سال چهارم مقطع کارشناسی، تحقیقی و بر پایه ارائه پایان نامه می‌باشد. در این صورت و به طور معمول سال چهارم این مقطع تحصیلی معادل سال اول مقطع کارشناسی ارشد بوده و بدان معنی است که دانشجویانی که دوره کارشناسی خود را به صورت ۴ ساله و یا Honors گذرانده‌اند می‌توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را با گذراندن ۱ سال تحصیلی کسب نمایند. لازم به ذکر است که طول دوره کارشناسی ارشد به طور معمول ۲ سال است.
شهریه دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی به مراتب پایین‌تر از سایر مقاطع تحصیلی است و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای این مقطع پایین است. خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دوره کارشناسی به دلیل جوانتر بودن آنها به نسبت بیشتر از دوره‌های دیگر می‌باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی که موفق به اخذ مدرک دوره‌های فنی و حرفه ای شده اند، می‌توانند وارد سال اول و یا دوم مقطع کارشناسی شوند.
 به طور معمول شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های مختلف از استاندارد یکسانی برخوردار است. در عین حال ممکن است دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مختلف ضوابط خاص خود را نیز در ارائه پذیرش تحصیلی در رشته‌های متفاوت مد نظر داشته باشند. اطلاعات مربوط به ضوابط خاص پذیرش در رشته‌های مختلف تحصیلی را می‌توانید در انتخاب رشته تحصیلی مشاهده نمایید. برای متقاضیان ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی٬ ارائه مدرک بین المللی آیلتس نیز الزامی می باشد. لازم به ذکر است در مواردی که دانش آموز دارای شرایط لازم جهت ورود به مقطع کارشناسی نمی‌باشد، موظف به گذراندن مجدد دوره پیش دانشگاهی در استرالیا خواهد بود. به طور معمول تمامی دانشگاه‌های استرالیا، کالج دبیرستانی نیز دارند. بهتر است بدانید یکی از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه‌های گروه هشت، گذراندن دوره پیش دانشگاهی در همان دانشگاه است.

australia02

هزینه‌های تحصیل در دوره‌های کارشناسی

این شهریه بسته به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است اما سالانه تخمین زده می شود:
شهریه دوره‌های کارشناسی در رشته‌های هنر٬ اقتصاد٬ بازرگانی٬ حقوق و غیره به طور معمول سالانه بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا است.
شهریه دوره‌های کارشناسی در رشته‌های علوم پایه٬ مهندسی٬ پزشکی٬ دندانپزشکی و به طور کلی رشته‌های که واحدهای آزمایشگاهی دارند به طور معمول سالانه بین ۲۲۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار استرالیا است.
هزینه زندگی دانشجویی سالانه به طور معمول ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا خواهد بود.
 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا

وره‌های کارشناسی ارشد در استرالیا به دو دسته تحصیلی و تحقیقاتی تقسیم می‌شوند. در ادامه مقاله می‌توانید توضیحات لازم برای هر دو دسته را مشاهده نمایید.
دوره های کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس تحصیلی در استرالیا
کارشناسی ارشد تحصیلی یا فوق لیسانس تحصیلی در استرالیا بسیار محبوب می باشند به طوری که بیشتر دانشجویان کشور ما به قصد دوره های کارشناسی ارشد به استرالیا می روند. این دوره ها طیف بسیار گسترده و متنوعی را در بر می گیرند که شامل دوره های ۱ تا ۳ ساله٬ دوره های تحقیقاتی٬ دوره های تحصیلی و دوره های کارشناسی ارشد ۲ گانه (با دو مدرک کارشناسی ارشد متفاوت) می باشد. از آنجایی که متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد ۲ گانه با به اتمام رساندن این مقطع تحصیلی در مدت زمان ۲ سال٬ ۲ مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند که در آینده کاری آن ها نیز تأثیر بسزایی دارد، این دوره ها از طرفداران زیادی دارند. در دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی٬ همانند دوره های کارشناسی٬ کلاس های آموزشی برگزار می شوند اما در انتهای این دوره ها ارائه پایان نامه الزامی است.

شرایط ورود به کارشناسی ارشد تحصیلی در استرالیا

سیستم ارزیابی دانشجویان به طور معمول دارای استاندارد یکسانی می باشد به طوری که برای پذیرفته شدن در مقاطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک کارشناسی و نیز سابقه مرتبط با رشته مورد نظر مفید خواهد بود. اما دانشگاه های مختلف ضوابط خاص خود را نیز دارند. به عنوان مثال نمره آیلتس مورد نظر برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد ۶. ۵ می باشد (به غیر از رشته های زیر گروه پزشکی که نمره ۷ نیاز دارند)٬ در حالی که برخی دانشگاه ها نمره ۶ را نیز برای ورود به این دوره ها کافی می دانند. دانشگاه های گروه هشت استرالیا و دانشگاه هایی که در سطح بالاتری قرار دارند٬ در ارائه پذیرش تحصیلی با ریز بینی بیشتری عمل می کنند. متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد نسبت به دوره های کارشناسی شانس بیشتری نیز در دریافت بورسیه دارند. متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلی٬ در صورت ارائه سابقه کار مرتبط با رشته جدید٬ می توانند در رشته تحصیلی متفاوتی نسبت به رشته تحصیلی دوره کارشناسی خود تحصیل نمایند (به خصوص رشته های زیرگروه تجارت و بازرگانی). هزینه های تحصیل دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی به طور معمول سالانه بین ۱۷۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار استرالیا بوده و در دانشگاه های مختلف متفاوت است. هزینه زندگی دانشجویی سالانه و به طور معمول ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا خواهد بود.

 

دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی در استرالیا

برخلاف دوره های دکترا که صرفاً تحقیقاتی هستند، دوره های کارشناسی ارشد می توانند بسته به انتخاب شما تحقیقاتی و یا غیر تحقیقاتی باشند. لازم به ذکر است که دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی (Master by Research / Master of Philosophy / MPhil) بسیار محبوب اند. . از آنجایی که دوره های دکترا تحقیقاتی هستند٬ به آن دسته افرادی که تمایل دارند تحصیل خود را تا مقطع دکترا ادامه دهند پیشنهاد می شود که دوره کارشناسی ارشد خود را نیز تحقیقاتی انتخاب نمایند. این مدرک به کسانی اعطاء می شود که یک رساله تحقیقاتی را در رشته تخصصی خود انجام داده باشند. علاوه بر یک پروژه تحقیقاتی٬ دوره های دکترا ممکن است شامل عناصر دیگری نیز باشند. اخذ مدرک کارشناسی ارشد تحقیقاتی در استرالیا نیازمند ارائه پایان نامه می باشد به طوری که دانشجو بتواند استاد خود را متقاعد نماید که کلیه مفاهیم تخصصی رشته تحصیلی خود را کسب نموده است. دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی به طور معمول به حداقل ۱ سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد. در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در رشته های کارشناسی ارشد تحقیقاتی در حال تحصیل در استرالیا هستند. به طور معمول دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی می بایست در ابتدا رشته ها٬ دانشکده و یا دانشگاه مورد نظر خود را به ما اعلام نموده تا اطلاعات دقیق و جامع تری برای ایشان ارسال گردد. درگاه های اینترنتی دانشگاه ها حاوی مطالب و اطلاعات خوب و به روزی از دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی موجود در آن دانشگاه ها است. دانشگاه های مختلف سیاست های خاص خود را در زمینه دوره های کارشناسی ارشد تحقیقاتی و ارائه پذیرش به دانشجویان اعمال می نمایند٬ ولی به طور کلی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی داشتن حداقل معدل ۶۵٪ و مدرک دوره تحصیلی کارشناسی الزامی است. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد تحقیقاتی به طور معمول سالانه بین ۱۷۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار استرالیا بوده و در دانشگاه های مختلف متفاوت است. هزینه زندگی دانشجویی سالانه و به طور معمول بیش از  ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا خواهد بود.
 به طور کلی پیشنهاد تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با یکدیگر تفاوت هایی دارند. لازم به ذکر است این تفاوت ها در شیوه نوشتاری و نگارش آن ها نمی باشد. پیشنهاد تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی بیشتر بر پایه انجام یک کار تحقیقاتی استوار است. این بدان معنی است که تنها انجام یک پروژه تحقیقاتی مد نظر بوده و بیشتر جنبه تمرینی دارد. در اینجا ارائه و یا کشف موضوعی نو الزامی نیست، به عنوان مثال تحقیق تنها می تواند بر پایه اثبات برخی شواهد علمی باشد.

تحصیل در مقطع دکترا استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا  مساوی با برخورداری از کیفیت عالی امکانات تحقیقاتی در این کشور است. تعداد زیادی از دانشگاه های استرالیا مدارک دانشجویان این دوره ها را با عناوین PhD و یا DPhil ارائه می دهند که در هر دو صورت به مفهوم Doctorate of Philosophy می باشد. این مدرک به کسانی اعطاء می شود که یک رساله تحقیقاتی را در رشته تخصصی خود انجام داده باشند. علاوه بر یک پروژه تحقیقاتی٬ دوره های دکترا ممکن است شامل عناصر دیگری نیز باشند. گاهی این مدارک دارای عناوین تخصصی تری مانند EdD که در واقع Doctor of Education است می باشند. لازم به ذکر است که در مدرک دوره های دکترا عنوان رشته تخصصی نیز دیده می شود. داشتن پیشنهاد تحقیقاتی مناسب برای اخذ پذیرش در این مقطع بسیار ضروری است و دانشجو می بایست پیشنهاد تحقیقاتی مناسبی برای ارائه به دانشگاه در اختیار داشته باشد. بهتر است بدانید امکان بورسیه تحصیلی در دوره دکترا از تمامی مقاطع دیگر بالاتر است.
اخذ مدرک دکترا در استرالیا نیازمند ارائه پایان نامه می باشد به طوریکه دانشجو بتواند استاد خود را متقاعد نماید که کلیه مفاهیم تخصصی رشته تحصیلی خود را کسب نموده است. دوره دکترا به طور معمول به حداقل ۳ سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد. در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در رشته های دکترا در حال تحصیل در استرالیا هستند. به طور معمول دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا می بایست در ابتدا رشته ها٬ دانشکده و یا دانشگاه مورد نظر خود را به ما اعلام نموده تا اطلاعات دقیق و جامع تری برای ایشان ارسال گردد. درگاه های اینترنتی دانشگاه ها حاوی مطالب و اطلاعات خوب و به روزی از دوره های دکترا موجود در آن دانشگاه ها می باشند.
 دانشگاه های مختلف سیاست های خاص خود را در زمینه دوره های دکترا و ارائه پذیرش به دانشجویان اعمال می نمایند٬ ولی به طور کلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا داشتن حداقل معدل ۶۵٪ و مدرک دوره تحصیلی کارشناسی ارشد الزامی می باشد. هزینه های تحصیل دوره های دکترا به طور معمول سالانه بین ۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا بوده و در دانشگاه های مختلف متفاوت است. هزینه زندگی دانشجویی سالانه و به طور معمول ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا خواهد بود.
 پیشنهاد تحقیقاتی در مقطع دکترا
به طور کلی پیشنهاد تحقیقاتی در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد با یکدیگر تفاوت هایی دارند. لازم به ذکر است این تفاوت ها در شیوه نوشتاری و نگارش آن ها نمی باشد. پیشنهاد تحقیقاتی در مقطع دکترا باید در جهت ارائه مفاهیمی نو و خدمتی به علم تحقیق باشد. به عنوان مثال ارائه راهکارهای جدید، پیشنهاد یک فرمولاسیون جدید برای یک تئوری، تعبیری جدید و متفاوت از دستاوردهای پیشین علم و. . .   اولین چیزی که در تهیه پروپوزال باید مد نظر قرار گیرد، این است که هدف شما از ارائه پروژه تحقیقاتی چیست و انتظار دارید پروژه شما چه دستاوردی داشته باشد. می توانید اهداف خود را فهرست کنید. از مطرح کردن هرگونه اطلاعات اضافی که نشان دهنده اشراف هرچه بیشتر شما بر مسئله است دریغ نکنید. باید عنوان کنید که این موضوع چگونه و از کجا به ذهن شما وارد شده است. روش خود را در ارائه تحقیق مشخص کنید. این همان روشی است که در جمع آوری اطلاعات، ارائه و آنالیز داده ها استفاده می شود. پس باید روش خود را مشخص کنید و تا پایان همان روش را به کار ببندید. خواننده باید متقاعد شود که روش انتخابی شما بهترین روش در به انجام رساندن پروژه و تجزیه تحلیل داده هاست. پروژه باید موضوعی جدید برای ارائه کردن داشته باشد در غیر این صورت شما کارهای دیگران را دوباره تکرار می کنید.
علاوه براینکه از حضور استاد راهنمای خود مطمئن شدید، باید مواد و لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را اعلام کنید تا در صورت نبود آنها تهیه شوند. در صورتی که مواد یا تجهیزات خاصی نیاز دارید که قبلا نبوده اند باید چگونگی تهیه آنها را نیز اعلام کنید. در صورتی که به کتاب خاصی نیاز دارید باید اعلام کنید. باید به طور دقیق شرح دهید که برای اتمام مرحله به مرحله پروژه خود به چه منابعی نیاز دارید. همچنین اگر به یادگیری مهارت خاصی جهت اتمام پروژه نیاز دارید باید اعلام کنید. به عنوان مثال به یادگیری تجزیه تحلیل داده های آماری نیاز دارید. و در نهایت باید تمام هزینه را تا مرحله پایانی پروژه اعلام نمایید، حتی هزینه سفرهای مورد نیاز برای انجام پروژه.

australia03

دانشگاه های معتبر استرالیا

استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی بوده که در قالب گروه بندی های مختلف مانند دانشگاه های گروه ۸، دانشگاه های گروه ۲۱ و غیره به ارائه دوره های آموزش عالی می پردازند. یکی از این تقسیم بندی های مهم دانشگاه های گروه هشت، شامل ۸ دانشگاه برتر استرالیا می باشد. به طور کلی تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های استرالیا ارائه می شوند به گونه ای که رشته هایی از قبیل مهندسی٬ تجارت و بازرگانی در همه دانشگاه ها وجود داشته اما رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر رشته های علوم سلامت تنها در برخی دانشگاه ها در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. لازم به ذکر است که برخی رشته های منحصر بفرد نیز در دانشگاه ها ارائه می شوند. شرایط ورود به رشته ها یکسان در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها در ایالت های مختلف استرالیا پراکنده اند به طوری که در هر ایالت حداقل یک دانشگاه گروه ۸ و چندین دانشگاه تراز اول دیگر وجود دارد. برخی دانشگاه ها نیز دارای پردیس های اختصاصی خود در ایالت های مختلف می باشند.
دانشگاه های استرالیا از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند به گونه ای که برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. هر دانشگاه در ارائه برخی از رشته های تحصیلی سرآمد می باشد، طوری که ممکن است رتبه یک رشته تحصیلی در یک دانشگاه غیر گروه ۸ بسیار بالاتر از همان رشته در دانشگاهی از  گروه ۸ باشد. بنابراین نمی توان ادعا نمود که دانشگاه های گروه ۸ در ارائه تمامی رشته های تحصیلی بهترین می باشند. تمامی دانشگاه های استرالیا شهریه دریافت می نمایند که می تواند براساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه ها تعدادی بورسیه تحصیلی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
لیست دانشگاه های استرالیا
1.  دانشگاه ملی استرالیا
2.  دانشگاه سیدنی
3.  دانشگاه ملبورن
4.  دانشگاه کوئینزلند
5.  دانشگاه موناش
6.  دانشگاه نیو سوث ویلز
7.  دانشگاه آدلاید
8.  دانشگاه استرالیای غربی
9.  دانشگاه مک کواری
10. دانشگاه سلطنتی فناوری ملبورن - آر ام آی تی
11. دانشگاه فناوری سیدنی - یو تی اس
12. دانشگاه لاتروب
13. دانشگاه فناوری کرتین
14. دانشگاه فناوری کوئینزلند
15. دانشگاه فناوری سوئین برن
16. دانشگاه ولونگونگ
17. دانشگاه کانبرا

زبان مورد نیاز تحصیل در استرالیا

مدرک مورد قبول دولت و دانشگاه های استرالیا آیلتس است. این آیتلس برای سفارت می تواند جنرال اما برای دانشگاه ها حتما باید آکادمیک باشد. البته با آیلتس جنرال نیز می توان در دانشگاه پذیرفته شد اما باید دوره های زبان بیشتری را قبل از شروع رشته بگذرانید. آیلتس مورد قبول سفارت برای اخذ ویزا حداقل 5 با نمره 5 در هر چهار مهارت می باشد. آیلتس مورد نیاز برای ورود به دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی و رشته متفاوت است. قبل از شروع رشته باید آیلتس مورد نیاز را در استرالیا با گذراندن دوره های زبان بدست آورید. همراهان شما در صورتی که نخواهند در استرالیا تحصیل کنند نیازی به آیلتس نخواهند داشت. در صورتی که حداقل 5 سال در یک کشور انگلیسی زبان زندگی و یا تحصیل کرده باشید نیازی به ارائه آیلتس ندارید. مدرک OETبرای پزشکان و دندانپزشکان به جای آیلتس مورد قبول خواهد بود.

هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه زندگی دانشجویی برای فرد مجرد در استرالیا سالانه معادل 20000 دلار استرالیا می باشد.
اداره مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا هزینه زندگی دانشجویی لازم برای دریافت ویزای تحصیل را از تاریخ اول جولای 2016  برای یک دانشجوی مجرد 19830 دلار در سال میداند. البته ایلیاد توصیه می نماید این مبلغ بیشتر از حد اقل در سال باشد.
این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه بوده و بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متأهل باید سالانه 7000 دلار به ازای همسر و 4000 دلار به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه نمایند. شکی نیست که در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید. ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از دیگر نقاط جهان از جمله ایالات متحده امریکا و بریتانیا است. مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.
یک دانشجوی خارجی هر هفته به طور متوسط مبلغی معادل 360 دلار استرالیا می پردازد که شامل موارد زیر می باشد:
·         خوابگاه
·         غذا
·         پوشاک
·         تفریحات
·         حمل و نقل
·         تلفن
به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها بدست آورید. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظرتان است.

بیمه دانشجویی استرالیا (OSHC)
همانطور که می دانید بیمه دانشجویی اجباری می باشد. به طور معمول مراکز آموزشی خود ترتیب این بیمه را برای دانشجو می دهند. هزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه 600 دلار استرالیا و برای یک زوج 3000 خانواده 5000 دلار می باشد. در نظر داشته باشید که هزینه بیمه اجباری است و نمی توانید آن را از مخارج خود حذف کنید. لازم به ذکر است که می بایست خود را قبل از ورود به خاک استرالیا برای طول دوره تحصیلی  بیمه نمایید.
 
شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی
همانطور که می دانید دانشجویان خارجی می بایست شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند. آگاه باشید که برخی مؤسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز مانند کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری دارند. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما بوده در حالی که دیگر هزینه ها مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از مؤسسه آموزشی خود دریافت نمایید.
 
هزینه های تحصیلی
·         مدارس دولتی: بین 10000 تا 18000 دلار استرالیا در سال
·         مدارس خصوصی: بین 25000 تا 60000دلار استرالیا در سال
·         پیش دانشگاهی (طول دوره ۱ تا ۲ سال): بین25000 تا 30000دلار استرالیا در سال
·         دانشگاه - کارشناسی (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال)، کارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال) و غیره: بین 25000 تا 35000 دلار استرالیا در سال
·         پزشکی و دندانپزشکی (طول دوره بین ۴ تا ۷ سال): بین 45000 تا 70000 دلار استرالیا در سال
·         دوره های زبان: بین 300 تا 400 دلار استرالیا در هفته
·         هزینه زندگی: سالانه حداقل 20000 دلار استرالیا
به طور کلی تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به خوابگاه دانشجویی مراجعه نمایید.
به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل٬ و به صورت نامحدود در تعطیلات کار دانشجویی داشته باشند.

australia04

مدارک تحصیلی مورد نیاز

مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم برای دوره کارشناسی و مدرک کارشناسی برای دوره ارشد. در صورتی که پیش دانشگاهی را در استرالیا گذرانده باشید همین مدرک به تنهایی برای شروع کارشناسی کافی خواهد بود. صرفا مدرک کارشناسی و ارشد مورد قبول نیست و این مدارک باید مورد تائید استرالیا واقع شوند.
مدارک مالی باید کامل باشد. در این زیر گروه ویزا مدارک مالی برابر هزینه 1. 5 سال تحصیل و 1. 5 سال زندگی در استرالیا خواهد بود. هر  دانشگاه هنگام ثبت نام  مقداری بیعانه می گیرد که معمولا برابر هزینه تحصیل در ترم اول رشته تحصیلی خواهد بود. این هزینه که از پیش پرداخته می شود از 1. 5 سال هزینه تحصیلی که در حساب مالی خود باید نشان دهید کسر خواهد شد. بنابراین کل مبلغی که به عنوان مدارک مالی خود ارائه می دهید عبارتند از:
هزینه 1. 5 سال تحصیل منهای بیعانه ای که به دانشگاه پرداخته اید
هزینه ای 1. 5 سال زندگی در استرلیا برابر با سالی 18000$
هزینه یک بار بلیط رفت و برگشت برابر با 4000$
در صورتی که همراهان شما نیز قصد تحصیل در استرالیا دارند هزینه تحصیل و زندگی آنها نیز اضافه خواهد شد. در زیر گروه 573 این مقدار پول یاید به مدت 3 ماه در حسابی  باقی بمانند که حداقل گردش آن از میزانی که باید به عنوان مدرک مالی به سفارت نشان دهید کمتر نباشد.
از تاریخ 1 جولای 2007 شما نمی توانید بعد از دریافت ویزا دانشگاه خود را عضو کنید. در صورتی که بخواهید دانشگاه را عوض کنید باید دوباره برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید
برای خود و افراد خانواده باید بیمه دانشجویی تهیه کنید به این معنی که مبلغ بیمه را باید بپردازید در غیر این صورت ویزا صادر نخواهد شد. اقدام برای اخذ بیمه را دانشگاه انجام می دهد شما فقط مبلغ را پرداخت می کنید. این بیمه باید تا پایان زمان تحصیل شما را پوشش دهد،
رشته تحصیلی شما باید تمام وقت باشد تا ویزا صادر گردد،
رشته تحصیلی باید کد CRICOSداشته باشد.
قبل از ورود به استرالیا باید آزمایشات پزشکی را انجام دهید که سلامت شما را تائید نمایند. تاریخ این آزمایشات نباید بیش از 6 ماه قبل از شروع رشته تحصیلی باشند.
سابقه کیفری شما و افراد خانواده بررسی می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا و هیئت نظارت دندانپزشکی استرالیا و انجمن حرفه ای دندانپزشکان استرالیا اداره می شود. دندانپزشکان آموزش دیده در استرالیا باید شرایط ورود به یکی از موسسات استرالیا و ارائه خدمات دندان پزشکی را داشته باشند، و پس از تکمیل آموزش های دانشگاهی لازم به صورت تمام وقت میتوانند به عنوان دندانپزشک مشغول به کار گردد. اگر دندانپزشکان مایل به اخذ تخصص در این رشته را داشته باشند، می توانند مطالعات بالینی خود را در دانشگاه های این کشور تکمیل کنند. دانشگاه کوئینزلند، آدلاید، استرالیای غربی، گریفیث، جیمز کوک، مرکزی استورت همه برنامه رشته دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکنند. دانشگاه سیدنی یک برنامه 4 سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می کند که برای این برنامه نیاز به مدرک کارشناسی جهت اخذ پذیرش می باشد. دانشگاه ملبورن نیز یک برنامه 4 سال برای متقاضیان رشته دندانپزشکی از سال 2011 ارائه می کند. برای این دوره های تحصیلی 4 ساله الزامه داشتن کارشناسی لازم می باشد.
پذیرش در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها 1٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دانشکده دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در این دانشکده ها بپردازند. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی استرالیا معمولا بالا می باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های استرالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های استرالیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا رایگان برای شما امکان پذیر میگردد.
 

شرایط تحصیل در دوره پزشکی عمومی استرالیا

دوره پزشکی عمومی در استرالیا بین 5 الی 6 سال طول می کشد. پذیرش مشروط به آن است که دانش آموزان سال دوازدهم را به پایان رسانده باشند. متقاضیان باید:
در آزمون پزشکی و بهداشت و درمان عمومی (UMAT) یا آزمون پذیرش دانشجویان خارجی (ISAT) شرکت کنند. کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ادِلِید را دارند باید آزمون ارزیابی توانایی های فردی (PQA) را نیز بگذرانند. این آزمون ها توانایی متقاضی را در استدلال منطقی می سنجند.
باید سال دوازدهم یا معادل آن را به اتمام رسانده باشند.
دوره تخصصی پزشکی در استرالیا 4 ساله است. متقاضیان این دوره باید:
دوره مقدماتی در علوم پزشکی را گذرانده باشد.
در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی استرالیا (GAMSAT یا MCAT) شرکت کرده باشد. این دو آزمون توانایی علمی فرد را می سنجند.
مراحل شغلی که دانشجویان پزشکی در استرالیا باید دنبال کنند:
ساختار رشته پزشکی در استرالیا همانند بریتانیاست. پس از اتمام دوره عمومی یا تخصصی، دانشجویان باید به مدت 1 سال به عنوان کارآموز کار کنند تا صلاحیت ثبت نام در هیئت پزشکی دولتی را داشته باشند.
پس از ثبت نام فارغ التحصیلان رشته پزشکی می توانند به عنوان افسر پزشک مقیم (دستیار پزشکی) فعالیت کنند. براساس تجربه ای که در این تصدی کسب می کنند، می توانند دوره های کاری و یا تخصصی را انتخاب کنند.