تحصیل در روسیه یکی از راه های اخذ ویزای تحصیلی روسیه و مهاجرت به روسیه است بسیاری از افراد مایلند اطلاعاتی در زمینه تحصیل در روسیه و شهر های آن مانند تحصیل در مسکو ، تحصیل در سن پوترزبورگ و… اطلاعاتی کسب کنند. تحصیل در روسیه در پایتخت آن از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در این کشور است. تحصیل پزشکی در روسیه و تحصیل دندان پزشکی در روسیه شرایط خاص و ویژه ای را برای علاقمندانی که دیپلم تجربی دارند و در عین حال پزشک عمومی نیستند به وجود آورده است که تحت این شرایط افراد متقاضی تحصیل در این رشته ها می توانند به راحتی در بهترین دانشگاه های مسکو تحصیل خود را اغاز کنند.

تحصیل در روسیه با توجه دارا بودن این کشور از باکیفیت ترین سیستم اموزش وپرورش در دنیا مورد تقاضای بسیاری از افراد است و سالانه متقاضیان فراوانی برای تحصیل در روسیه از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند تا در بهترین دانشگاه های مسکو شروع به تحصیل کنند .قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در روسیه که ما در زیر به ان اشاره می کنیم مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ارزان تر است. کشور روسیه از نظر مسافت فاصله چندانی با ایران ندارد در نتیجه برای ایرانیانی که مایل باشند در یک کشور ارزان، نزدیک و در عین حال با کیفیت و در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی ادامه تحصیل دهند موقعیت بسیاری مناسب و عالی را فراهم می اورد . 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ کنند، و این مدرک معتبر زمینه ای برای یافتن کاری مناسب و درخور باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می آورد تا با بهره گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم سطح با مدرک دانشگاه های مطرح جهان را کسب کند.

russia01

تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس 4 ساله است وکافی است متقاضی مدرک دیپلم را داشته باشد. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود و دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهد و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کند.
تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است و در صورتی که فرد این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کند می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به 100 برساند. در این مقطع زبان تدریس انگلیسی و روسی می باشد ، چنانچه متقاضیان مایل باشند در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنند باید ایلتس 6 تا 6.5 را اخذ کرده باشند . در این مقطع نیز دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و هزینه زندگی خود را تامین کنند .
تحصیل در روسیه در دوره دکترا دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجو دارند و تحصیل به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشد. تحصیل در روسیه به صورت تحصیل رایگان دانشجو از دانشگاه بورسیه می گیرد و دانشگاه مبلغ تقریبا 2000 دلار را سالانه به دانشجو پرداخت می کند و در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید هزینه های تحصیل را بر عهده گیرد.
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب می باشد که فرد مدارکی را به دانشگاه ارائه دهد این مدارک عبارتند از: مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر ، ایلتس 5 و 6 ، جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای دانشجو را به عهده دارد ، مقاله های بین المللی نیز می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به فرد کند.
دانشگاه های مسکو نیازی به مدرک زبان اعم از ایلتس ، تافل ، GMAT ،TCF ، CAE ندارد و این خود یک امر مهم برای افرادیست که می خواهند پذیرش بگیرند . جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل رایگان در روسیه با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.
در این قسمت شرایط پذیرش دانشگاه های مسکو را بررسی می کنیم :
افرادی که تمایل دارند در دوره های مقدماتی پذیرش بگیرند و شرکت کنند ، حداکثر وقت دارند تا 15 نوامبر درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنند . در صورتی که تعداد دانشجویان به تعداد مورد نظر برسد کلاس ها از ماه سپتامبر شروع می شود .
افرادی که تمایل دارند در دوره های اصلی از دانشگاه پذیرش بگیرند باید قبل از ماه مارس اقدام کنند زیرا پذیرش دانشگاه برای این دوره ها در ماه های مارس ، اگوست و ژانویه می باشد. شروع دوره های اصلی از اول ماه سپتامبر است . برای گرفتن پذیرش از دانشگاه شخص می تواند مدارک مورد نیاز را به یکی از موسسات معتبر مهاجرت برده وبرای گرفتن پذیرش به واسطه یک وکیل مجرب وکار ازموده شروع به اخذ پذیرش نماید.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه های مسکو در رشته های مهندسی مانند هوافضا ، مکانیک ، الکترونیک 6000 تا 7000 دلار می باشد . هزینه خوابگاه در مسکو 1000 تا 2000 دلار در سال می باشد . دانشجویان می توانند برای هزینه های زندگی دانشجویی خود مبلغی بین 300 تا 500 دلار در ماه هزینه کنند . هزینه های تحصیل در دوره پزشکی 3000 دلار در سال و دوره های دندان پزشکی مبلغی بین 3000 تا 4000 دلار در سال می باشد .در خوابگاه دانشجویان موظفند قوانین را رعایت کنند وطبق مقررات خوابگاه رفتار کنند در غیر این صورت ممکن است دانشجو از خوابگاه یا حتی از دانشگاه اخراج شود.

russia02

تحصیل مهندسی در روسیه

اگر متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی هستید این امکان وجود دارد جهت تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. از نکات مثبتی که تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه های روسیه دارد میتوان به هزینه های پایین تحصیل در روسیه اشاره کرد. شما میتوانید در هررشته ای از شاخه های مهندسی که هستید با نهایتا هزینه ی ۳۵۰۰دلار در سال در بهترین دانشگاههای این کشور که اعتبار جهانی دارند تحصیل نمایید.علاوه بر آن هزینه ی زندگی شما در کشور روسیه قبل مقایسه با هزینه های زندگی در سایر کشور های مذکور نیست.

روسیه از نظر سطح دانشگاهی رتبه ی بسیار مناسبی دارد. دانشگاههای روسیه تا حدی پیش رفته اند که در تمامی رشته‌ ها نظیر علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، علوم شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی واحد های تحصیلی ارائه میدهد. جالب است بدانید دانشگاه های روسیه در بین معتبر ترین دانشگاههای دنیا جای گرفته اند و در بین رشته های مهندسی با ارائه ی رشته های تخصصی مانند هوانوردی، مهندسی هوافضا، مهندسی موشک، Airport Management،ManagementAviation، Avionicsو A&P، انتخاب روسیه را جهت ادامه ی تحصیل به یک انتخاب کاملا یونیک و حرفه ای مبدل ساخته است. برای مثال رشته هایی مثل مهندسی هوافضا و مهندسی موشک که جزو خاص ترین رشته ها هستند شاید در هر کشوری وجود نداشته باشد اما این رشته جزء برترین رشته های دانشگاههای کشور روسیه میباشد و کشور روسیه به طور تخصصی در دانشگاه های مستقل این رشته ها را ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاه ها و کشور های مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند. همین نکته موجب شده تا روسیه در بین قدرتمند ترین کشور های دنیا در این زمینه قرار گیرد. بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست، و این نوید را به شما میدهیم که با شرایطی که در بالا به عرض رساندیم شما نیز میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه در رشته های مهندسی اقدام نمایید.

تحصیل در روسیه فرصتی است برای افرادی که میخواهند با اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاههای دنیا با مدرک تحصیلی معتبر و درعین حال با هزینه ای کمتر از داشگاههای هم رده این کشور وارد بازار کار گسترده ای از سراسر دنیا شوند. سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل ازدانشگاههای روسیه پذیرش تحصیلی اخذ کرده و به روسیه مهاجرت میکنند، این امر مزایای بسیاری برای دانشجویان خارجی دارد، روسیه حدود ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در بر دارد که این دانشگاهها هرساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا میباشند و همچنین این دانشگاهها دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی میباشد.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است.  تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکانپذیر میباشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است، افرادی که میخواهند در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه کنند. افرادی هم که میخواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید ۷ تا ۱۰ ماه قبل از شروع کورس دوره زبان بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند. از سویی اگر بخواهیم در مورد سایر شرایط کلی کشور روسیه صحبتی کرده باشیم باید گفت هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهیانه بین ۳۰۰تا ۵۰۰دلار است. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه میتوان به پایین بودن هزینه های خوابگاه و اقامت (accommodation) نسبت به دانشگاههای هم رده در سایر کشورهای دنیا اشاره کرد.

russia03

تحصیل در روسیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی میشود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه ی حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن می باشد و موکل با کمترین میزان حق الوکاله موفق به تحصیل در روسیه نایل خواهد شد. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

توصیه ی ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه ی تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه میکنند.

و حال چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه ی مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار متغیر است.

زبان تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره ی 7 تا 10 ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه ی زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می باشد. از فواید تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه ی تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه ی تحصیل سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود. این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

russia05

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو و اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی تحصیل نماید. در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست و پذیرش در این دانشگاه ها کنکور ندارد. دوره ی پزشکی 6 سال و دوره ی دندان پزشکی 5 سال میباشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره ی 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده ی پزشکی شود البته در مواردی خاص ممکن است این کالج برای متقاضیان نباشد . اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره ی آموزش عالی پزشکی روسیه

دوره ی آموزشی طول دوره

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندان پزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

کارشناسی ارشد پزشکی :

 • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا 3 سال

یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه 10 ماه طول میکشد ( 1 سپتامبر- 30 ژوئن ) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود.

لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه را می توانید از سایت ویکی پدیا مشاهده فرمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل ، شرایط بسیار مطلوب ویزا ، رتبه ی بسیار بالای دانشگاه های روسیه می تواند گزینه ی خوبی باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • اصل پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

اقامت پس از تحصیل در روسیه – راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه:

همانطور که میدانید یکی از راه های مهاجرت به روسیه  مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. دانشجویان خارجی میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود برای اخذ اقامت پس از تحصیل از راه های مختلف اقدام کنند.افراد میتوانند از طریق کار، ثبت شرکت، ازدواج، تحصیل مجدد برای دریافت اقامت پس از تحصیل در روسیه اقدامات لازمه را انجام دهند.تحصیل در روسیه در واقع فرصتی است برای کسانی که میخواهند در بهترین دانشگاه ها با مدرک معتبر و درعین حال با هزینه ای کمتر ازدانشگاه های هم ردیف این کشور تحصیل کنند و وارد بازار کار در سراسر دنیا شوند.روسیه حدود ۱۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که این دانشگاه ها هرساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در سراسر دنیا را میپذیرد و دانشگاه های روسیه از اعتبار بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند دانشجویان پس از ورود به روسیه می بایست یک دوره مقدماتی به زبان روسی  بگذرانند.تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی میباشد، در بعضی از رشته های تحصیلی مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان روسی هم ممکن است، دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه شوند. افرادی هم که قصد دارند به زبان روسی در روسیه تحصیل کنند باید ۷ تا ۱۰ ماه قبل از شروع کلاس ها دوره زبان پاس کنند و بعد وارد دانشگاه شوند.با توجه به اینکه هزینه های زندگی وتحصیل در روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر و مناسب تر است افراد زیادی برای تحصیل به روسیه مهاجرت میکنند که در واقع از این طریق بتوانند در روسیه بعد از پایان تحصیلات خود اقامت بگیرند. راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه متعدد می باشد. فرد دانشجو میتواند ضمن تحصیل و پس از تحصیل برای یکی از این راه ها اقدام کند و اقامت روسیه را دریافت کند. اقامت از طریق تحصیل ،ازدواج، سرمایه گذاری،کار پس از تحصیل در روسیه امکان پذیر است و  شخص دانشجو میتواند از طریق یکی از این راه ها اقامت خود را در روسیه دائمی کند.

اقامت پس از تحصیل در روسیه – اخذ ویزای کار در روسیه پس از تحصیل:

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت در روسیه پس از تحصیل یافتن کار یا دریافت ویزای کار روسیه می باشد.بر اساس قوانین کشور روسیه فرد متقاضی برای اینکه بتواند اقامت روسیه را دریافت نماید باید از طریق اخذ ویزای کار  برای کشور روسیه اقدام کند فرد متقاضی نیازمند یک دعوت نامه کار یا پیشنهاد کار ( job offer ) از سوی کارفرمای روسی می باشد.اگر فرد کار خود را از دست بدهد و دیگر نتواند در محل کار خود به کار بپردازد  ۳ ماه زمان دارد تا دوباره کار مناسب پیدا کند و به سفارت روسیه اطلاع دهد تا از اقامتش پس از تحصیل در روسیه  جلوگیری نشود و اگر فرد  پیشنهاد کار از سمت کار فرمای روسی نداشته باشد میتواند از طریق یک کار افرینی خصوصی که توسط خود فرد متقاضی صورت میگیرد برای اخذ ویزای کاری کشور روسیه اقدام کند.شرایط اخذ ویزای کار به صورت کار افرینی خصوصی به این صورت می باشد که زمانی که فرد خارجی متقاضی کار در روسیه یک شغل مشخصی را ارائه میکند موفق به دریافت ویزای کار در کشور روسیه میشود البته مشروط بر اینکه اداره خدمات مهاجرت کشور روسیه کسب و کار ارائه شده توسط فرد متقاضی را مورد تایید قرار دهد.البته شایان ذکر است که افرادی که متقاضی ویزای کاری کشور روسیه از طریق کار افرینی خصوصی هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که دریافت ویزای کار کار افرینی خصوصی بدون آشنایی به زبان روسی و آگای از قوانین حقوقی  ومهاجرتی کشور روسیه میسر نمی باشد.

اقامت پس از تحصیل در روسیه – موسسات کاریابی در روسیه:

یکی دیگر  از راه هایی که فرد متقاضی  برای دریافت اقامت پس از تحصیل در روسیه میتوانند  انجام دهد انتخاب آژانس ها وموسسات کاریابی می باشد که با توجه به اینکه خیلی مورد اعتماد نیستند میتواند گزینه خوبی برای اخذ ویزای کاری روسیه باشد و البته افراد متقاضی بهتر است که قبل از اینکه مدارک  تحصیلی و غیره خود را  را در اختیار این آژانس های استخدام قرار دهند از اعتبار این موسسات مطمئن شوند دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند برای دریافت اقامت پس از تحصیل در روسیه به موسسات و آژانس های کاریابی مراجعه کرده و از این طریق کار مطابق با رشته و تخصص خود پیدا کنند و پس از کار وپرداخت مالیات موفق به دریافت citizen ship روسیه شوند.

russia06

اقامت پس از تحصیل در روسیه – ازدواج با فرد تبعه روس پس از تحصیل:

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت پس از تحصیل در روسیه از راه ازدواج با شخصی است که تابعیت روسیه را داشته باشد. فرد متقاضی(دانشجو) میتواند حین و یا بعد از تحصیل با ازدواج با تبعه روسی در روسیه اقامت خود را تمدید کند وبرای اقامت پس از تحصیل در روسیه را اقدام نماید، البته شایان ذکر است که این راه آسانترین راه نسبت به طرق دیگر اقامت پس از تحصیل می باشد.

اقامت پس از تحصیل در روسیه – سرمایه گذاری در روسیه پس از تحصیل:

راه دیگر برای اقامت پس از تحصیل در روسیه ، اقامت از طریق سرمایه گذاری در روسیه و یا ثبت شرکت در روسیه است .دانشجویان فارغ التحصیل در روسیه می توانند برای بعد از تحصیل خود بیزینس و طرح اقتصادی خود را انتخاب و به اداره مهاجرت روسیه جهت اقامت پس از تحصیل در روسیه ارائه دهند.

 

اقامت پس از تحصیل در روسیه

اقامت پس از تحصیل در روسیه – محدودیت های اخذ اقامت پس از تحصیل:

برای اخذ اقامت پس از تحصیل در روسیه  شرایط و محدودیت هایی وجود دارد که در قانون روسیه  به آن اشاره هایی شده است به این صورت است که اگر دانشجوی متقاضی دریافت  اقامت پس از تحصیل در روسیه  حین و یا بعد از تحصیل خود یکی از ۲۷ مورد مذکور درقانون کشور روسیه  را انجام دهد نمی تواند اقامت پس از تحصیل در روسیه  را دریافت کند که به چند مورد از ۲۷ مورد در قانون روسیه اشاره خواهیم کرد از جمله :

 • ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی روسیه
 • ارتکاب جرم های ذکر شده در قانون روسیه که در واقع از بیشتر از ۵ سال نگذشته باشد.
 •   تبعید
 • اعتیاد به مواد مخدر